wrastający paznokieć
Kiedy powstaje problem?

Czym są wrastające paznokcie?

Problem z wrastającym paznokciem powstaje, kiedy bok płytki wbija się w wał paznokciowy. Pojawia się wtedy zaczerwienienie, ból i opuchlizna. Wrastanie paznokci może pojawić się już w wieku dziecięcym, najczęściej przez niewłaściwe skracanie paznokci.

Obserwuje się również duże nasilenie problemu w wieku młodzieńczym, w okresie dojrzewania i wynikającej z niego wzmożonej potliwości. Do czynników predysponujących możemy zaliczyć także:

  • Niewłaściwe, zbyt ciasne obuwie,
  • Czynniki genetyczne,
  • Nieprawidłowości w budowie stopy,
  • Brak profilaktyki po zabiegach chirurgicznych w obrębie paznokci stóp.
Zapytaj o usługę przez telefon

Kuracja wrastających paznokci

Zabieg polega na usunięciu drażniącego fragmentu paznokcia oraz założeniu tamponady w celu ochrony wału paznokciowego. Nierzadko konieczna jest terapia za pomocą klamer ortonyksyjnych.

Czas zabiegu ok 20-30 min.  Cena od 100 zł / Klamra 150 zł

Czym są wkręcające paznokcie?

Wkręcanie się paznokcia pojawia się w momencie, kiedy płytka przyjmuje kształt rurkowaty, zawijając się wokół łożyska. Uciśnięte łożysko i odciski w wałach paznokciowych potęgują odczucia bólowe. Przyczyną wkręcania się paznokci jest niewłaściwa biomechanika, która skutkuje zmianami kostnymi w obrębie paliczków dystalnych. Problem jest złożony i trudny do terapii.

Najlepsze efekty uzyskuje się przez działanie wielotorowe, czyli zastosowanie klamer ortonyksyjnych, opiekę fizjoterapeuty oraz indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne.
leczenie wkręcającego paznokcia

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na opracowaniu płytki i oczyszczeniu wałów paznokciowych ze zrogowaceń. Następnym krokiem jest aplikacja klamry ortonyksyjnej.

Czas zabiegu ok. 30-40 min.

Czy leczenie jest bolesne?

Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku podczas zabiegu może być odczuwany dyskomfort, który wynika ze stopnia zaawansowania problemu jak i indywidualnego odczucia klienta.

Czas terapii klamrami zależy od przypadku i trwa średnio 12-18 miesięcy.