odcisk na palcu u stopy
Jak je rozpoznać?

Czym są odciski?

Odcisk to miejsce o zrogowaciałym naskórku i wyodrębnionym rdzeniem. Pojawia się w wyniku nadmiernego tarcia lub punktowego ucisku. Powstały tzw. “korzeń” drąży głębsze warstwy naskórka i wywołuje duże dolegliwości bólowe.

Odciski najczęściej lokalizują się w obrębie palców, w przestrzeniach międzypalcowych oraz na przodostopiu po stronie podeszwowej.

Zapytaj o usługę przez telefon

Jak usuwamy odciski?

Zabieg polega na oczyszczeniu miejsca z mas rogowych i rdzenia. Nieodłącznym elementem terapii jest zastosowanie miejscowego odciążenia, które eliminuje nadmierny ucisk i ból. Odradzane jest stosowanie aptecznych środków w postaci płynów czy plastrów na odciski.

Preparaty zawierające kwas salicylowy działają drażniąco i mogą wywołać stan zapalny.

Ile trwa usuwanie odcisku?

Nie wszystkie odciski można usunąć podczas jednej wizyty. Przy zaawansowanych zmianach wymagana jest seria zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. W celu utrzymania efektów terapii wskazana jest regularność w zabiegach.

Niekiedy zalecana jest również konsultacja fizjoterapeuty, a także dobór indywidualnych wkładek ortopedycznych. Praca w obrębie odcisków zazwyczaj jest bezbolesna. Na komfort zabiegu ma wpływ stan zmiany oraz indywidualne odczucia klienta.

Czas zabiegu to ok. 20-30 min.  Cena od 55 zł