paznokieć zmieniony chorobowo
Przyczyny powstawania

Co to jest paznokieć zmieniony chorobowo?

Paznokieć zainfekowany grzybiczo lub bakteryjnie często jest mylony z innymi zmianami w obrębie płytek, tj. uszkodzenie mechaniczne, łuszczyca paznokci, onycholiza. Do infekcji w obrębie płytek predysponują zaburzenia hormonalne, wilgotne środowisko (zwiększona potliwość, złe obuwie), choroby metaboliczne, obniżona odporność, niewłaściwa higiena.

Przy niejednoznacznym obrazie pobierany jest materiał do badania bakteriologicznego lub mykologicznego. Wprawiony podolog potrafi różnicować zmiany i dobrać odpowiednią kurację.

Zapytaj o usługę przez telefon

Jak oczyszczamy zmieniony paznokieć?

Zabieg jest bezbolesny. Polega na oczyszczeniu płytki paznokciowej z zainfekowanych fragmentów. Do pielęgnacji domowej dobierany jest odpowiedni preparat, najczęściej na bazie naturalnych składników.

Kuracja wymaga regularnych wizyt, podczas których kontrolowany jest stan płytki paznokciowej.

Ile trwa terapia paznokcia zmienionego chorobowo?

Terapia jest długotrwała, gdyż oczyszczona płytka musi w całości odrosnąć. Sam pacjent musi wykazać się cierpliwością i systematyką w pielęgnacji domowej, za to nagrodą będą zdrowe i piękne paznokcie. Podczas trwania terapii nie wykonuje się żadnych rekonstrukcji oraz stylizacji paznokci.

Czas zabiegu to ok. 20-40 min.  Cena od 100 zł