PodoPrestige&Wellness

Podologia

„Ludzka stopa jest precyzyjnie zharmonizowanym mechanicznym arcydziełem, które straciło swoje znaczenie w historii rozwoju cywilizacji. W dobie powrotu zainteresowania holistycznymi metodami terapii realizuje się pogląd, że stopy odgrywają fundamentalną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka”.

Inge Dougans

Średnio jedna na sześć osób cierpi z powodu zmian patologicznych w obrębie stóp, PodoPrestige&Wellness powstał więc w głównej mierze, by wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu społeczeństwa na specjalistów zajmujących się kuracją schorzeń w obrębie kończyn dolnych.

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. Podolog samodzielnie rozpoznaje zmiany patologiczne w obrębie stóp i stosuje właściwą kurację. Jest on także swoistym łącznikiem między pacjentem a lekarzami specjalistami różnych dziedzin medycyny, takimi jak: dermatolodzy, flebolodzy (lekarze naczyniowi), chirurdzy, ortopedzi, diabetolodzy. Równoległa i regularna współpraca pacjenta z lekarzem i specjalistą z gabinetu podologicznego skutkuje wyleczeniem wielu schorzeń i pomaga utrzymać stopy w świetnej kondycji na długie lata.

Gabinet podologiczny oferuje także fachową opiekę dla pacjentów z grup ryzyka, takich jak chorzy na cukrzycę, hemofilię czy reumatyzm. Wywiad i badanie podologiczne umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych patologicznych zmian w obrębie stóp, takich jak m.in. stopa cukrzycowa.

Dodatkowo w ofercie gabinetu znajdują się także masaże refleksologiczne stóp. Pielęgnacja stóp Czechowice-DziedziceRefleksologia to forma masażu leczniczego. Poprzez stymulację (ucisk) określonych stref na stopach pomagamy organizmowi osiągnąć wewnętrzną równowagę fizjologiczną. W tym stanie organizm uruchamia procesy samoleczenia, ponieważ to nie refleksolog leczy, lecz organizm leczy się sam.

Gabinet wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt i instrumenty przeznaczone do pracy ze stopami. Podczas zabiegów przestrzegane są wszelkie zasady higieny. Narzędzia po każdym użyciu są myte i dezynfekowane w myjce ultradźwiękowej oraz sterylizowane, a wszystkie materiały pomocnicze są jednorazowego użytku. Higiena i sterylność pracy gabinetu gwarantują bezpieczeństwo świadczonych usług.

 

Nasza oferta podologiczna to zwłaszcza:

 • BEZBOLESNA korekcja wrastających paznokci;
 • rekonstrukcja paznokci;
 • usuwanie odcisków, modzeli, kurzajek;
 • usuwanie rozpadlin piętowych (pękające pięty);
 • pielęgnacja paznokci grzybiczych;
 • odciążanie bolesnych miejsc;
 • pielęgnacja stopy cukrzycowej;
 • poradnictwo z zakresu prawidłowej pielęgnacji stóp.

 

Usługi Gabinetu PodoPrestige&Wellness skierowane są do osób w każdym wieku, które:

 • dbają o profilaktykę w obrębie stóp;
 • cierpią na schorzenia kończyn dolnych, np.: hiperkeratozy, kurzajki, odciski, wrastające paznokcie;
 • borykają się z problemem grzybicy skóry i paznokci stóp;
 • chorują na cukrzycę (zespół stopy cukrzycowej);
 • posiadają skórę problematyczną (nadmiernie suchą lub potliwą).

 

Odbiorcami usług gabinetu mogą być także kobiety ciężarne. Kolejne miesiące ciąży znacznie ograniczają sprawność ruchową, a nagły przyrost wagi skutkuje często przeciążeniami w obrębie stóp. Nadmierny nacisk powoduje powstawanie bolesnych odcisków, modzeli i pęknięć na piętach.

Zabiegi w gabinecie przeznaczone są również dla dzieci, które mogą cierpieć z powodu wrastającego paznokcia. Wynika to zarówno ze specyficznej budowy dziecięcych paznokci, jak i z niewłaściwego ich obcinania przez rodziców.

 

Zapraszamy na BEZPŁATNE KONSULTACJE! OCENIMY, DORADZIMY, POMOŻEMY!

PodoPrestige&Wellness – podologia & kosmetyka ANTI-AGE